BASINDA SAMSUN ONLİNE KATALOG İLETİŞİM
Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
ANA SAYFA HAKKIMIZDA ORGANİZASYON KAMPANYALAR VİZE İŞLEMLERİ UÇAK OTEL
24 Eylül 2021 Cuma Facebook | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr Twitter | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr İnstagram | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
MERKEZ
+90 (362) 432 54 54
ŞUBE (Yeşilyurt AVM)
+90 (362) 439 30 40
» Avrupa Turları
» Gemi Turları
» Samsun Çıkışlı Turlar
» Yurtdışı Turlar
» Yurtiçi Turlar
Turlarımız / Samsun Çıkışlı Turlar / Yurtiçi Turlar / İçerik
BURSA - ÇANAKKALE TURU / 12 - 15 AĞUSTOS 2021
BURSA - ÇANAKKALE TURU / 12 - 15 AĞUSTOS 2021
650 TL
12.08.2021 / 15.08.2021 Kontenjan Var Kontenjan Var

BURSA – ÇANAKKALE TURU / 1 GECE KONAKLAMALI

12 – 15 AĞUSTOS 2021

1.GÜN : Samsun – Gece Yolculuğu : Siz saygıdeğer misafirlerimizle önceden belirtilen saatte buluşarak çeşitli YAVUZTUR ikramları eşliğinde yeşili, şeftalisi, kebabı, ipeği, bıçağı ve kaplıcalarıyla meşhur, Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunda öncülük etmiş, adını; Şehri kuran Bithynia Kralı 1.Prusias’dan alan Bursa’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz.

2.GÜN : Bursa – Yeşil Cami – Yeşil Türbe – Ulu Camii - Osman Gazi ve Orhan Gazinin Türbeleri – Zeki Müren Mezarlığı –  Tophane – Aynalı Çarşı : Sabah saatlerinde Bursa’ya varışımız ile vereceğimiz kahvaltı molamızın ardından ilk göreceğimiz yer Osmanlı İmparatorluğunun temellerini atan Osman Gazi ve Orhan Gazinin Türbelerinin bulunduğu Tophane olacak. Sanat güneşimiz Zeki Müren’in mezarını ziyaret ettikten sonra Koza İş Merkezinde ipekçiler çarşısını geziyoruz. Daha sonra 1396–1400 yıllarında Yıldırım Beyazıt tarafından, tamamıyla kesme taştan, çok kalın ve yüksek duvarlarla 12 ağır dört köşeli paye üzerine, pandantiflerle, yirmi kubbeli Ulu camiyi geziyoruz. Bu gezimizin ardından 1419-1420'de Çelebi Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Yeşil Camiyi Geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından Bursa’nın simgesi olan Yeşil Türbe yi gezerek Bursa gezimize devam ediyoruz. Daha sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrası Bursa’dan ayrılarak Çanakkale’ye doğru yol alıyoruz. Akşam saatlerinde bölgeye varışımızın sonrasında Kente giren askerlerin saklandığı maket Tahta atı görüyoruz. Tahta at ziyaretinizin ardından Meşhur Aynalı Çarşıyı geziyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molası ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.

3.GÜN : Çimenlik Kalesi – Nusrat Mayın Gemisi – Eceabat – Seyit Onbaşı Anıtı - Şehitler Abidesi – Morto Koyu – Alçıtepe Köyü – Mehmetçiğe Saygı Anıtı - 57. Alay Şehitliği – Lone Pine Anıtı – 261. Rakımlı Tepe – Conk Bayırı : Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Çimenlik Kalesini ve Çanakkale savaşlarında çok önemli bir yer tutan, savaşın kaderini değiştiren Nusrat Mayın Gemisi’nin birebir maketini görüp Feribota binerek Eceabat’a geçiyoruz. Eceabat’a geçtikten sonra Gelibolu Yarımadası’na gelmiş oluyoruz ve 1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit ve zayii olduğu Çanakkale savaşının izlerini bir bir görmeye başlıyoruz. İl olarak mimarlığını bizzat Fatih Sultan Mehmet’in yaptığı Kilit Bahir Kalesi’ni panaromik olarak görüyoruz. Ardından 215 okkalık yani yaklaşık 275 kg. mermiyi kaldıran Balıkesir’in Havran ilçesinde doğmuş Seyit Onbaşı Anıtı önünde fotoğraf molası verdikten sonra Çanakkale Şehitler Abidemizi görmek üzere yola çıkıyoruz. Abide ziyaretimizin ardından Morto Koyu’ndan geçerek Seddülbahir Köyü’ne çıkıyoruz ve burada Ezineli Yahya Çavuş Anıtını ziyaret ediyoruz. Alacağımız öğle yemeğimizin ardından eski adı Kirte olan Alçıtepe Köyü’nden geçerek Çanakkale Savaşları sırasında en kanlı çarpışmaların yaşandığı Conkbayırı bölgesine gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Kabatepe’ye geldikten sonra sırasıyla Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Lone Pine (Yalnız Çam) Anıtı, 57. Alay Şehitliği ve 261. Rakımlı tepeyi ziyaret ederek Ulu Önderimiz Mustafa Kemal’in saatinin parçalandığı yeri görüp Samsun’a  dönmek üzere yola çıkıyoruz.

4.GÜN : Samsun’a Varış: Yoldaki molalarımızın ardından sabah Samsun’a varış ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka YAVUZTUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

KİŞİ BAŞI ÜCRET : 650,00 TL

ÜCRETE DÂHİL HİZMETLER : 1 Gece Çanakkale’de Konaklama, 2 Adet Sabah Kahvaltısı, 1 Adet Akşam Yemeği, Lüks Otobüsler ile Ulaşım, Profesyonel Kokartlı Rehberler Eşliğinde Gezi, 1618 Sayılı TURSAB Seyahat Sigortası, Yavuztur Otobüs İçi İkramları, Tüm Çevre Gezileri, Mesleki Sorumluluk, Tüm Otoban – Otopark Geçiş Ücretleri, Yavuztur Kalite ve Güvencesi

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER : Tüm Özel Harcamalar, Tüm Öğle Yemekleri, Tüm Müze Ören Yeri Girişleri

BURSA - ÇANAKKALE TURU / 12 - 15 AĞUSTOS 2021
Word'e Aktar | Yazdır
GALERİ
Fotoğraf & Video
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Samsun Grand Atakum Hotel Mutfak Catering TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği IATA
Türk Hava Yolları | Turkish Airlines Onur Air Pegasus Havayolları SunExpress Öğer Tours
Merkez
Telefon : +90 (362) 432 54 54 Adres : 19 Mayıs Bulvarı No:35 55030 Samsun / Türkiye
Şube (Yeşilyurt AVM)
Telefon : +90 (362) 439 30 40 Adres : Denizevleri Mah. Atatürk Bulv. No.154 / 2 Atakum / Samsun / Türkiye
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.
Tarih Aralığı
Güvenlik Kodu
Ana Sayfa | Hakkımızda | Organizasyon | Kampanyalar | Vize İşlemleri | Basında | İletişim
Sayfanın tüm hakları şirketimize aittir. 2014 © Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. KA İnternet Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti.