BASINDA SAMSUN ONLİNE KATALOG İLETİŞİM
Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
ANA SAYFA HAKKIMIZDA ORGANİZASYON KAMPANYALAR VİZE İŞLEMLERİ UÇAK OTEL
24 Eylül 2021 Cuma Facebook | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr Twitter | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr İnstagram | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
MERKEZ
+90 (362) 432 54 54
ŞUBE (Yeşilyurt AVM)
+90 (362) 439 30 40
» Avrupa Turları
» Gemi Turları
» Samsun Çıkışlı Turlar
» Yurtdışı Turlar
» Yurtiçi Turlar
Turlarımız / Samsun Çıkışlı Turlar / Yurtiçi Turlar / İçerik
LAVANTA TARLALARI - SALDA GÖLÜ VE PAMUKKALE TURU / 23 - 26 TEMMUZ 2021
LAVANTA TARLALARI - SALDA GÖLÜ VE PAMUKKALE TURU / 23 - 26 TEMMUZ 2021
650 TL
23.07.2021 / 26.07.2021 Kontenjan Var Kontenjan Var
Hierapolis Antik Kenti & Salda Gölü ve Günün Değişik Zamanlarında Farklı Renkler Alan, Gün Batımında Seyrine Doyum Olmayan Eğirdir Gölü Farkı İle

LAVANTA TARLALARI – SALDA GÖLÜ VE PAMUKKALE TURU
DOĞANIN FAZLASIYLA CÖMERT DAVRANDIĞI YERE

Hierapolis Antik Kenti & Salda Gölü ve

Günün Değişik Zamanlarında Farklı Renkler Alan, Gün Batımında Seyrine Doyum Olmayan Eğirdir Gölü Farkı İle


23 – 26 TEMMUZ 2021

1.GÜN: SAMSUN – GECE YOLCULUĞU : Siz saygıdeğer misafirlerimizi 18:00  YAVUZTUR / 18:30 Yeşilyurt Avm önünden alarak Beyaz Cennet’ Pamukkale’ye doğru yola çıkıyoruz.

2.GÜN : HİERAPOLİS ANTİK KENTİ – TRAVERTENLER – KIZILSU – TEKSTİL FABRİKASI : Sabah saatlerinde bölgeye varışımız ile birlikte ilk olarak kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızın ardından ilk durağımız Türkiye’mizin beyaz cenneti Pamukkale'de Hierapolis Antik Kenti (Nekropol, Domitian Kapısı, Sütunlu Cadde, Karbondioksit Havuzu, Cin Deliği, Tiyatro) Travertenler, Karahayıt Köyü, Pamukkale Köyü'nü gezdikten sonrasında ise hemen yakınında bulunan ve suyunun çeşitli rahatsızlıklara iyi geldiği bilimsel olarak da kanıtlanmış, Kızılsu’yu ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ardından ülkemizin tekstil üretiminde önemli bir yere sahip olan Denizli’den ayrılmadan bir tekstil fabrikasında alışveriş imkanı veriyoruz. Turumuzu tamamlamamızın ardından konaklama ve akşam yemeği alacağımız otelimize gidiyoruz.

3.GÜN : SALDA GÖLÜ - BURDUR ARKEOLOJİ MÜZESİ - KEÇİBORLU – KUYUCAK KÖYÜ – LAVANTA KOKULU KÖY – EĞİRDİR GÖLÜ : Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, sıra dışı berrak görüntüsü ile “Türkiye’nin Maldivleri” ünvanını alan Salda Gölü’ne ulaşarak göl kıyısında yürüyüş yapmak üzere serbest zaman alıyoruz. Salda Gölü, derinlik bakımından Türkiye’nin en derin tatlı su gölü konumunda. Salda Gölü’nün ölçülebilen derinliği 185 metre, Burdur’un Yeşilova ilçesi sınırlarında yer alıyor. İlçe merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta gölün plajında yüzülebiliyor. Salda Gölü’nün denizden yüksekliği(rakım) 1193 metre. Yuvarlak bir yapıya sahip olan gölde büyük sazan balıkları yaşıyor. Salda Gölü ve çevresi 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunuyor. Türkiye’nin en berrak gölleri arasında ve bembeyaz kumsallarıyla Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinmesinin yanı sıra, Mars’a benzer özellikleriyle de biliniyor. Daha sonra  Burdur’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Burdur’a ulaştığımızda, kent merkezinde yer alan Burdur Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Öğle saatinde Burdur’un kebabından tadabiliriz, ceviz ezmesi alışverişlerimizi yapıyoruz. Programımızı tamamladıktan sonra lavantaların muhteşem rengi ve kokusu içinde huzur bulmak için Isparta’nın Keçiborlu ilçesine bağlı Kuyucak köyüne gidiyoruz. Lavanta tarlaları denilince akla gelen ilk yer Fransa’nın Provans bölgesi olur. Ancak, Isparta’nın Keçiborlu ilçesine bağlı Kuyucak köyüde, Provans’ın tahtına aday görülüyor. Isparta daha çok güller diyarı olarak bilinir. Bu bilgi doğru ancak eksik… Isparta aynı zamanda lavanta tarlalarının kalbine yolculuk edebileceğiniz bir cennet.  Yıllar önce Isparta’nın Keçiborlu İlçesine bağlı Kuyucak Köyü’nde kurak, susuz, tarlalara boş kalmasın diye ekilen ilk lavanta fideleri bugün 3000 hektar alana kadar yayılmış durumda. Lavanta bahçelerinin büyüsüne kapılıp  fotoğrafını  çekiyoruz. Ayrıca dileyen katılımcılarımız lavanta kesimi yapabilir. Lavanta bahçeleri gezimiz sonrası, dileyenler burada oluşturulan reyonlarda köylülerin kendi ürettiği lavanta ürünleri (yağ, su, sabun, çay vb.), lavanta balı ve diğer köy ürünlerinden alma imkânı bulacaktır. Ardından, Göller Bölgesinin en büyük doğal zenginliklerine sahip Eğirdir Gölü’ne gidiyoruz. Gölün etrafındaki yürüyüş parkurlarını kullanarak, kısa bir doğa yürüyüşü yapıyoruz. Akşam çaylarımızı, bu güzel ortamda içtikten sonra turumuzu tamamlayıp Samsun’a dönmek üzere yola çıkıyoruz.

4.GÜN : SAMSUN’A VARIŞ : Yoldaki molalarımızın ardından sabah saatlerinde Samsun’a varış ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir başka YAVUZTUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

KİŞİ BAŞI : 650 TL

ÜCRETE DÂHİL HİZMETLER : * 1 Gece Konaklama * 2 Adet Sabah Kahvaltısı * 1 Adet Akşam Yemeği * Tüm Çevre Gezileri * Lüks Araçlar İle Ulaşım * Araç İçi İkramlar * Hijyen Paketi * Profesyonel Rehberlik Hizmetleri * 1618 Sayılı Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası * Milli Park Otobüs Giriş Ücretleri * YAVUZTUR Kalite ve Farkı

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER : * Ücrete Dahil Olan Hizmetlerin Dışında Kalan Tüm Yiyecek ve İçecekler * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler * Tüm Müze Ören Yeri Girişleri * Tüm Özel Harcamalar * Otellerde Kullanılan Hizmetler (Mini Bar, Telefon vb.)

LAVANTA TARLALARI - SALDA GÖLÜ VE PAMUKKALE TURU / 23 - 26 TEMMUZ 2021
Word'e Aktar | Yazdır
GALERİ
Fotoğraf & Video
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Samsun Grand Atakum Hotel Mutfak Catering TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği IATA
Türk Hava Yolları | Turkish Airlines Onur Air Pegasus Havayolları SunExpress Öğer Tours
Merkez
Telefon : +90 (362) 432 54 54 Adres : 19 Mayıs Bulvarı No:35 55030 Samsun / Türkiye
Şube (Yeşilyurt AVM)
Telefon : +90 (362) 439 30 40 Adres : Denizevleri Mah. Atatürk Bulv. No.154 / 2 Atakum / Samsun / Türkiye
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.
Tarih Aralığı
Güvenlik Kodu
Ana Sayfa | Hakkımızda | Organizasyon | Kampanyalar | Vize İşlemleri | Basında | İletişim
Sayfanın tüm hakları şirketimize aittir. 2014 © Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. KA İnternet Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti.