BASINDA SAMSUN ONLİNE KATALOG İLETİŞİM
Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
ANA SAYFA HAKKIMIZDA ORGANİZASYON KAMPANYALAR VİZE İŞLEMLERİ UÇAK OTEL
24 Eylül 2021 Cuma Facebook | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr Twitter | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr İnstagram | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
MERKEZ
+90 (362) 432 54 54
ŞUBE (Yeşilyurt AVM)
+90 (362) 439 30 40
» Avrupa Turları
» Gemi Turları
» Samsun Çıkışlı Turlar
» Yurtdışı Turlar
» Yurtiçi Turlar
Turlarımız / Samsun Çıkışlı Turlar / Yurtiçi Turlar / İçerik
BAŞTANBAŞA GAP TURU / 28 EKİM - 02 KASIM 2021
BAŞTANBAŞA GAP TURU / 28 EKİM - 02 KASIM 2021
1300 TL
28.10.2021 / 2.11.2021 Kontenjan Var Kontenjan Var
ERKEN REZERVASYON FIRSATI SİZLERİ BEKLİYOR !

NEMRUT DAĞI – CAHİT SITKI TARANCA EVİ – SİLVAN MALABADİ KÖPRÜSÜ – HASANKEYF – MİDYAT DEVLET KONUK EVİ - DEYRULZAFARAN MANASTIRI-

DARA ANTİK KENTİ – HARRAN – GÖBEKLİTEPE – HALFETİ – ZEUGMA MÜZESİ

1.GÜN: 28 EKİM 2021 ÇARŞAMBA GÜNÜ: SAMSUN – ADIYAMAN NEMRUT DAĞI: Siz saygıdeğer misafirlerimizi 17.00’de acentemizin önünden alarak çeşitli YAVUZTUR ikramları eşliğinde Adıyaman’a gitmek üzere yola çıkıyoruz.

2.GÜN: 29 EKİM 2021 PERŞEMBE GÜNÜ:  ADIYAMAN NEMRUT DAĞI – DİYARBAKIR – MALABADİ KÖPRÜSÜ HASANKEYF – MİDYAT – MARDİN: Sabah saatlerinde bölgeye varışımız ile birlikte transfer araçlarımızdaki yerlerimizi alıp Nemrut Dağı gitmek üzere yola çıkıyoruz. 2150 Mt. yükseklikteki zirvede Antiochos’un mezarının doğu ve batı taraflarındaki Zeus – Oromasdes, Apollon – Mithras, Herakles – Artagnes, Kommagene – Fortuna tanrılar heykellerini rehberimizin anlatımları ile tanıdıktan sonra Güneşin Doğuşunu izliyoruz. Ardından minibüslerimizle Roma İmparatoru Septimus Severus zamanında eski adıyla Chabinas şimdiki adıyla Cendere suyu üzerinde inşa edilen Cendere köprüsü oluyor. Yaklaşık 1900 yıldır ayakta olan bu köprüyü görüp Septimus Severus ailesiyle olan ilişkisini rehberimizden dinledikten sonra Kommagene Kralları’nın yazlık başkent olarak kullandıkları Arsemia kenti’ni görüp Milli Parkı Sınırları içerisinde bulunan Kommagene Krallığı’ndan günümüze kalan en önemli eserleri görmek üzere yola çıkıyoruz. İlk durağımız Kommagene ailesi kadınları için yaptırılan ve önündeki sütun üzerinde bulunan kartal heykeli nedeniyle yöre halkı tarafından Karakuş tümülüsü olarak adlandırılan mezar yapısı oluyor. Gezimizin sonrasında kahvaltımızı alacağımız restaurant’ımıza gidiyoruz. Kahvaltımızın ardından Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Varışta yapacağımız şehir turumuzda Şehir Surları-Kapıları, yürüyerek Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Ahmet Arif Kültür Evi, Hasanpaşa Han’ında verilecek serbest zaman ardından 12'nci yüzyıl Selçuklu Dönemi anıtsal mühendislik-mimarlık başyapıtlarından olan tarihi Malabadi Köprüsüne gidiyoruz. Burada serbest zaman ve muhteşem fotoğraflarımızı çektikten sonra Antik kent Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Dicle nehri kenarında bulunan Hasankeyf’te Panoramik olarak Kale, El Rızık Camii, İpekyolu Köprüsü görülecek ve sonra Süryanilerin anayurdu olarak bilinen Turabdin bölgesinin kalbi Midyat’a hareket edilecektir. Muhteşem taş işçiliği eserleriyle Midyat Devlet Konuk Evi görülerek Telkari gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği atölyelerde alışveriş için serbest zaman, ardından konaklayacağımız ve akşam yemeği alacağımız otelimize gidiyoruz.

3.GÜN: 30 EKİM 2021 CUMA GÜNÜ:  MARDİN ŞEHİR TURU – DARA ANTİK KENTİ: Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Meridin veya Meridine (Kalesi bol) ismi ile adlandırılmış; tarih boyunca Mezopotamya Ovasının tepeden denetlemiş bu mistik kenti tanımaya Deyr-ul Zafaran Manastırı ziyareti ile başlıyoruz. ‘Safran Manastırı’ şeklinde Türkçeye çevirebileceğimiz ve 1166 – 1932 yılları arasında Süryani Ortodoks Patrikliği merkezi olan Deyrulzafaran Manastırı geziyoruz. Midyat Harabale köyünden rahip Mor Şleymun’un M.S. 400’lü yılların başında burada bulunan kaleyi manastıra çevirip bazı azizlerin kemiklerini buraya getirmesiyle kurulan manastırda Meryem Ana Kilisesi, tarihi kesin olarak bilinmeyen bir Güneş Tapınağını manastır rehberi eşliğinde tanımamızın ardından klasik Mezopotamya Medreselerinin en güzel örneği olan Kasımıye Medresesini ziyaret ediyoruz. Açık ve revaklı avlusu, hayat çeşmesi ve havuzu, Dar-ül Kurra ve Dar-ül Hadis’i ile tanımaya çalışacağımız bu önemli yapıda bir süre vakit geçiriyoruz. Sonrasında yöresel yemekler eşliğinde alacağımız öğle yemeğimize geçiyoruz. Yemeğimizin sonrasında Tarihte Yukarı Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Dara Antik Kentine gitmek üzere yola çıkıyoruz. Kaya içine oyulan yapılardan oluşan ve geniş bir alana yayılan Dara Antik Kenti gezimizi tamalayıp Mardin’ e dönüyoruz. Varışımız ile birlikte Mardin Sokakları gezimize başlıyoruz. Gezimizin ilk durağı yine diziler ile ünlenmeye başlamış, bir dönem PTT Evi olarak da tanınmış olan Şahtana Konağı ile başlıyoruz. Midyat’tan gelen bir gelin için yaptırıldığı rivayet edilen; Mardinli meşhur mimar Serkis Lole tarafından inşa edilen bu güzel yapıda fotoğraflarımızı çekiyor ve Şehidiye Camii manzarası ile Mezopotamya Ovasının mistik görüntüsünü izliyoruz. Sonrasında yürüyüşümüz devam ediyor. Sokaklar arasında yapacağımız yürüyüş esnasında Abbara (Dar Geçit) denilen mimari unsuları görüyoruz. Ulu Camii ziyaretimizi yapıyoruz ve ardından Cumhuriyet Meydanına ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman ile siz değerli misafirlerimizin bu mistik şehri keşfetmesini istiyoruz. Serbest zaman esnasında Telkâri bakabilir – Mardin Şekeri ve Kuru Yemiş alabilir – Mardin’in meşhur Bıttım Sabunlarına bakabilir ve birbirinden farklı aromaları olan kahveleri içebilirsiniz. Serbest zamanın ardından konaklayacağımız ve akşam yemeği alacağımız otelimize gidiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz Mardin’in olmazsa olmaz Leyli Gecesi eğlencesine katılabilirler.

4.GÜN: 31 EKİM 2021 CUMARTESİ GÜNÜ: HARRAN – GÖBEKLİTEPE - ŞANLIURFA ŞEHİR TURU: Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından İlk gezi durağımız Şanlıurfa’ya 45 km mesafedeki Harran ilçesi oluyor. Burada birbirinden ilginç Konik Bacalı Harran Evleri – Harran Höyüğü – Harran Ulu Camii kalıntıları arasında gezimizi yapıyoruz. Harran Evlerinde vereceğimiz mola esnasında yöresel kıyafetler ile fotoğraf çektirebilirsiniz. Sonrasında Harran’dan ayrılıyor ve Şanlıurfa’da yöresel kebapları tadabileceğimiz öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra ilk ziyaret noktamız Göbeklitepe Ören Yeri oluyor. Tüm insanlık tarihini derinden etkileyen arkeolojik keşiflerin yapıldığı bu eşsiz mekânda; irili ufaklı ve tamamı bulunduğu yerde insan eliyle oyularak ayağa kaldırılmış Taş Sütunları ve üzerlerine işlenmiş şekilleri görüyoruz. Yaklaşık 12.000 yıl önce yapılmış olan bu sütunlar ve kabartmalar hakkında bilgi edindikten sonra şehir merkezine dönüyoruz. Lokal söylentiler ve inanışlara göre Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı nokta olan Balıklıgöl, Eyyübiler döneminde camiye çevrilen Halil-ul Rahman Camii, halk arasında zamanında Zulmiye Camii olarak adlandırılmış olan Rızvaniye Camii, Ayn Zilha Pınarını görüyoruz. Ardından Mescid-i Halil Camii ve Hz. İbrahimin doğup beyaz bir Ceylan tarafından emzirildiği mağara olan Hz. İbrahim Makamı gezilerimizi yapacağız. Şanlıurfa Bedesteni ve Gümrük Han’da vereceğimiz serbest alışveriş molası ve serbest zamanın ardından konaklayacağımız ve akşam yemeği alacağımız otelimize gidiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz Urfa’nın olmazsa olmaz Sıra Gecesi eğlencesine katılabilirler.

5.GÜN: 01 KASIM 2021 PAZAR GÜNÜ:  ŞANLIURFA – HALFETİ – GAZİANTEP TURU: Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından yola koyularak Halfeti’ye ulaşıyoruz. Siyah Gül – Rum Kale ve Savaşan Köy ’ünü, Fırat Nehri üzerinde yapacağımız müthiş tekne gezisi esnasında görme imkânı buluyoruz. Burada geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından yolumuza devam ederek Helenistik dönemde “Toroslardaki Antakya” anlamına gelen ‘Antiochia Ad Taurum’ adı verilen, Arap kaynaklarda Ayıntap olarak geçen, Güneydoğu Anadolu bölgesinin sosyo-ekonomik açıdan en gelişmiş ili Gaziantep’e ulaşıyoruz. Şehirdeki ilk durağımız Büyük İskender tarafından geçit yeri anlamında isimlendirilen ZEUGMA’dan çıkartılan mozaiklerin sergilendiği Mozaik Müzesi oluyor. Dünyaca ünlü ‘Çingene Kızı’ mozaiğinin yanı sıra konusunu Yunan mitolojisinden alan mozaikleri rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra şehir merkezine gidiyoruz. Şehir merkezinde yürüyerek yapacağımız gezimizde öncelikle Gaziantep Kalesi altından başlayan yürüyüşümüz, kültür yolu boyunca devam edecek ve biz sırasıyla; Gaziantep Kalesi – Hanlar – Elmacılar Pazarı – Zincirli Bedesten – Bakırcılar Çarşısı – Tahmis Kahvesi – Mevlevihane gibi mekânları görüyoruz. Gezimiz esnasında Gaziantep’in en ilginç yapıları olan yeraltı su şebekesinin yüzyıllardır şehirde nasıl dolaştığını da anlamak için Pişirici Kasteli ziyaretimizi yapıyoruz. Çok şaşırtıcı ve ilginç hikâyeleri olan bu eşsiz yapıyı gördükten sonra Gaziantep Çarşısında Baklava ve Fıstık alabilmeniz için bir süre serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonunda turumuzu tamamlayıp Samsun’a dönmek üzere yola çıkıyoruz.

6.GÜN: 01 KASIM 2021 PAZARTESİ GÜNÜ:   SAMSUN’A VARIŞ: Sabah saatlerinde Samsun’a varıyoruz ve siz değerli misafirlerimizle en yakın zamanda başka bir organizasyon buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

KİŞİ BAŞI: 1.300,00 TL

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER : * 3 Gece Konaklama * 4 Adet Sabah Kahvaltısı * 3 Adet Akşam Yemeği  * Çevre Gezileri * Lüks Otobüsler İle Ulaşım *  Otobüs içi İkramlar *Hijyen Paketi * Rehberler Eşliğinde Gezi * 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası * YAVUZTUR Güvencesi * YAVUZTUR Kalite ve Farkı

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER : * Tüm Öğle Yemekleri * Sıra Gecesi * Tekne Turu * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler * Tüm Özel Harcamalar  * Müze Ören Yeri Girişleri * Müzelerde Kulaklık Ücreti *Nemrut Dağı Transfer Araçları * Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

BAŞTANBAŞA GAP TURU / 28 EKİM - 02 KASIM 2021
Word'e Aktar | Yazdır
GALERİ
Fotoğraf & Video
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Samsun Grand Atakum Hotel Mutfak Catering TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği IATA
Türk Hava Yolları | Turkish Airlines Onur Air Pegasus Havayolları SunExpress Öğer Tours
Merkez
Telefon : +90 (362) 432 54 54 Adres : 19 Mayıs Bulvarı No:35 55030 Samsun / Türkiye
Şube (Yeşilyurt AVM)
Telefon : +90 (362) 439 30 40 Adres : Denizevleri Mah. Atatürk Bulv. No.154 / 2 Atakum / Samsun / Türkiye
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.
Tarih Aralığı
Güvenlik Kodu
Ana Sayfa | Hakkımızda | Organizasyon | Kampanyalar | Vize İşlemleri | Basında | İletişim
Sayfanın tüm hakları şirketimize aittir. 2014 © Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. KA İnternet Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti.